YENİDEN REFAH PARTİSİ KONGRELERİ DEVAM EDİYOR.

YENİDEN REFAH PARTİSİ KONGRELERİ DEVAM EDİYOR.

YENİDEN REFAH PARTİSİ KONGRELERİ DEVAM EDİYOR.

Hayati Akbaş

HOPA-Artvin Merkez ve ilçelerde örgütlenme çalışmalarına devam eden Yeniden Refah Partisinde şimdi İlçe kongreleri başladı.

Yeniden Refah Partisi Hopa İçe Kongresi Orta Hopa’da bulunan Efdal Rezidans çok amaçlı salonunda yapıldı. Artvin Kurucu İl Başkanı Talip Sucu ve Hopa Kurucu İlçe Başkanı Yusuf Şatır kongreye katılan kongre delegeleri ve misafirler ile yakından ilgilendiler. Kongreye Yeniden Refah Partisi Trabzon İl Yönetim Kurulu üyesi ve Bölge Koordinatörü Emin Menşur, Arhavi İlçe Başkanı Muhammet Uzuner, Murgul İlçe Başkanı Nurdoğan Cineviz ve Borçka İlçe Başkanı Mehmet Durmuş ve davetliler katıldılar.

Kongrede verilen önergenin kabul edilmesi ile Divan Bakanlığına Emin Menşur, Kâtip üyeliklere de Ali Acıbadem ve Halil Hamza Şirin seçildiler. Divan Başkanı Menşur divanın oluştuğunu ifade ederek gündemi okudu.

Kongre İstiklal Marşının okunması ile başladı. Daha sonra gündem gereği Mali rapor ve teşkilat çalışma raporu okundu ve üyelerin oy birliği ile raporlar ibra edildi.

Kongre’de bir konuşma yapan Kurucu İl Başkanı Talip Sucu Kongreye katılan misafirlere ve kongre delegelerine teşekkür etti. Talip Sucu Artvin Merkez dahil tüm İlçelerde örgütlenme çalışmalarına devam ettiklerini ve kurucu başkanlar kanalı ile ilçe örgütlerini kurduklarını ve kongre sürecine devam ettiklerini ifade etti. Şu an kurulan il ve İlçe teşkilatlarında ciddi sayılabilecek rakamlarda üye kayıtları yapıldığını ve yapılmaya devam ettiklerini ifade eden Talip Sucu Yeniden Refah Partisi olarak Ülke siyaset sahnesinde yerlerini aldıklarını, Artvin’de de artık Yeniden Refah Partisinin yapılacak seçimlere katılabilir noktaya geldiğini ifade ederek Kongrelerinin Ülkeye, Artvin’e ve Hopa’ya hayırlı olmasını temenni etti.

Gündemin seçimler maddesine geçildi ve divana Resul Durmuş’un Başkanlığında tek liste verildi. Yapılan seçimlerde kongreye katılan tüm üyelerin oybirliği ile Resul Durmuş başkanlığındaki liste Yeniden Refah Partisi Hopa İlçe Teşkilatı yönetimini oluşturdular. Buna göre yeni yönetim kurulu da şu isimlerden oluştu: Resul Durmuş(Başkan), Mustafa Kestioğlu, Turgay Acıbadem, İlhan Gerdan, Yusuf Şatır, Şükran Selimoğlu, Ahmet Yerebakan, Miraç Mısırlıoğlu ve Mehmet Geddik.

Kongrede ayrıca 13 kişilik İl Kongre delegeleri de seçildi.

Kongre sonrası bir teşekkür konuşması yapan İlçe Başkan Resul Durmuş kendisi ve yönetim kurulunu oluşturan arkadaşlarına gösterilen güven için teşekkür etti. Kurucu İl Başkanları Talip Sucu’ya da bugüne kadar gösterdiği özverili çalışmaları için teşekkür ederek “Bizde artık bundan sonra çalışmalarımıza arkadaşlarımızla ara vermeden devam edeceğiz. Hopa’mız için, Hopa’mızın var olduğu konumdan daha ileri noktalara taşınmasında düşünce ve önerilerimizle Hopa siyaset arenasında yerimizi alacağız. Yapıcı olacağız. Halkımızın sesi olmaya çalışacağız. Tekrar tarafımıza gösterdiğiniz ilgi ve destek için Teşekkür ediyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER