Milletvekili Avcı “Rize’deki Projelerde Uyum Çok Önemli”

Milletvekili Avcı “Rize’deki Projelerde Uyum Çok Önemli”

Milletvekili Avcı “Rize’deki Projelerde Uyum Çok Önemli”

AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı Sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek, Rize’deki yatırım ve projelerle ilgili bilgiler verdi.

Rize’deki ziyaretlerine devem eden AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı Sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti. Milletvekili Avcı beraberindeki Merkez ilçe başkanı Fatih Mehmet Köse ile birlikte Öz Gıda İş sendikası, TÜMSİAD, MÜSİAD ve Tevfik İleri Lisesi’ni ziyaret etti. Çaykur Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim Öz Gıda İş Sendikası ve Tevfik İleri Endüstri ve Meslek Lisesi ziyaretinde Milletvekili Avcı’ya eşlik etti.

Milletvekili Avcı ilk olarak Öz gıda İş Sendikasını ziyaret etti. Ziyarette, Genel Başkan Yardımcısı Sultan Murat Karadağ ,Rize şube başkanı Hasan Fehmi Bursalı ve yönetim kurulu üyeleri yer aldı.

Öz Gıda İş Sendikasının işçinin haklarını koruma konusunda yoğun bir çalışma yaptığının altını çizen Milletvekili Avcı her fırsatta kapılarını çalan Öz Gıda İş sendikası yöneticilerini de takdir ettiğini ifade etti. Milletvekili Avcı, “İşçi kardeşlerimizin hukuku bizim hukukumuzdur hepimizin yakınında ailesinde mevsimlik işçi olarak çalışanlar var. Sorumluluk makamında olanlar olarak bunun bilincindeyiz. İşçilerimizin şartlarının daha da iyileştirilmesi için çabamız devam edecek.” Dedi.

Tevfik İleri Endüstri ve Meslek Lisesini ziyaret eden Milletvekili Avcı, Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak ve Okul Müdürü Feridun Ümran Kandil’le bir araya geldi. Çay teknolojileri bölümü hakkında bilgiler verilerek okulda yapılabilecek çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunuldu. Meslek liselerine olan talebin azaldığı ve bu talebi daha yukarılara çıkarma adına yapılabilecek çalışmalar hakkında istişarede bulunuldu.

Milletvekili Avcı daha sonra TÜMSİAD’ı ziyaret etti. Başkan Abdülbaki Fil ve yönetimiyle bir araya geldi. Rize deki projeler ve çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Avcı son olarak MÜSİAD’ı ziyaret etti. Başkan Recep Taylan ve yönetim kuruluyla bir araya geldi.

Milletvekili Avcı Rize’de devam eden ve planlan yatırımlar hakkında tek tek bilgiler verdi. Projelerle ilgili soruları cevapladı. Lojistik merkezle ilgili imar planının kesinleştiğini, belediye bloklarının dönüşümüyle ilgili son noktada olduklarını, Yağlıtaş ve Salarha da yapılacak toplu konutlarıla ilgili ödeneklerin hazır olduğunu, Ayder’deki dönüşümün otoparkla birlikte başlayacağını belirtti. Diğer yandan Rize’nin mega projelerinden olan Havalimanında çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini belirtti. Avcı ülkenin ekonomik olarak kemer sıkma pozisyonun olduğu bu dönemde önemli işlere imza attıklarını belirterek ,bunda en önemli etkenin Rize’deki uyumun olduğunu vurguladı.

Milletvekili Avcı bir ilin gelişiminde Sivil toplum kuruluşlarının önemli olduğunu belirterek , “Sivil toplum kuruluşları toplumun birlik, beraberliği, dayanışma ve yardımlaşma özelliklerinin gelişmesine çok önemli katkılar sunar. Toplumun farklı kesimleri arasında olumlu bir bağ kurulmasını sağlar. Bu anlamda bizler Rize için yaptığımız her çalışmada ortak akıla önem verdik. Sivil toplum kuruluşlarımızla sık sık bir araya gelerek istişare içinde olduk olmaya devam edeceğiz. Bizim tek bir derdimiz var. Oda Rize’ye ve Rizeli hemşerilerimize hizmet etmektir. Bu doğrultuda ilimize daha fazla ne kazandırabiliriz diye mücadele ediyoruz. ” dedi

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2019, 08:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER