Rize’de ‘10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü’ etkinlikleri

Rize’de ‘10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü’ etkinlikleri

Rize’de ‘10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü’ etkinlikleri

Rize İl Sağlık Müdürlüğünce “10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü” etkinlikleri kapsamında farkındalık faaliyetleri düzenlendi.

Sağlık Bakanlığınca Dünya Ruh Sağlığı Günü 2019 yılı için “Ruh Sağlığını Güçlendirme ve İntiharı Önleme” temasını belirlenmiştir.

Bu kapsamda Rize Devlet Hastanesine bağlı Toplum Ruh Sağlığı Merkezince tedavi gören hastalar tarafından yapılmış olan resim ve el sanatları sergisi 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda açılarak, 3 gün boyunca ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Ayrıca sağlık personelleri tarafından da Tuzcuoğlu Memişağa Parkında stant açılarak, vatandaşların beden ve ruh sağlığının korunması konusunda farkındalık çalışması yapıldı.

Vatandaşlarımıza bilgilendirme amaçlı broşürler dağıtılarak, bilgilendirme faaliyeti gerçekleştirildi. Ayrıca 10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü’ne dikkat çekmek için “Bu Günkü Ruh Halim” etiketiyle ziyaretçiler düşüncelerini tahtaya yazdı ve günün anlamı ve ruh sağlını korumak için neler yapabilecekleri hakkında paylaşımlarda bulunuldu.

Müdürlüğümüz ve bağlı sağlık tesislerimizce Ekim ayı boyunca il ve ilçelerde özellikle halka yönelik etkinlikler ve eğitim çalışmaları devam edecek olup, “Ruh Sağlığını Güçlendirme ve İntiharı Önleme” teması ile farkındalık çalışmaları ara vermeden devam edecektir.

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Op.Dr. Seçkin Karaoğlu, hastalar tarafından hazırlanmış resim ve el sanatları sergisini gezdikten sonra sağlık personelleriyle stantta vatandaşlara ruh sağlığının korunması için bilgilendirme bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER