KANSERLE MÜCADELE İÇİN DERNEK KURULDU.

Rize Kanserle Mücadele ve Yaşam Derneği’nin 24.12.2013 tarihinde Rize TÜMSİAD Konferans Salonu'nda gerçekleşen genel kuruluna dernek üyeleri ve çok sayıda gönüllü katıldı

KANSERLE MÜCADELE İÇİN DERNEK KURULDU.
Abdullah Uzun
Abdullah Uzun
27 Aralık 2013 Cuma 07:43

Toplantıya katılan RTEÜ öğrencileri dernek faaliyetlerinde görev almaya hazır olduklarını belirttiler. Rize Kanserle Mücadele ve Yaşam Derneği Başkanı Dr.Nilüfer EMEN genel kurul toplantısında yaptığı konuşmada  ‘‘Rize Kanserle Mücadele ve Yaşam Derneği 2013 yılında kanser hastaları ve ailelerine psiko-sosyal destek olmak amacıyla kurulmuş bir sivil toplum teşkilatıdır.  İnsanın fiziksel, psikolojik, duygusal, manevi ve sosyal alanında derin izler bırakan  kanser modern hayatın en yaygın ve tehdit edici hastalıklarındandır. Derneğimiz kanser hastalığının nedenlerini, yapısını ve özelliklerini anlatarak toplumu bilinçlendirmek, kanser hastalığının önlenmesi ve erken teşhis konusunda toplumu bilgilendiren çalışmalar yapmak, kansere yakalanmış hastaların hastalık sürecini etkin yönetebilmeleri için rehberlik, yönlendirme,  destek faaliyetleri düzenlemek ve tedavilerine  yardımcı olmak, ailelere yönelik kanser hastalığıyla yaşama konusunda eğitim programları hazırlamak ve  seminerler düzenlemek, hastalık nedeniyle günlük hayatın alışılmış, tekrar  eden gereklerini yerine getiremeyen hastaların  temel, eğitim ve sağlık ihtiyaçlarının karşılanması  amacıyla ailelerine maddi-manevi destekte bulunmak, bu amaçla yardım organizasyonları  düzenlemek amacıyla yapılanmıştır. Robotik Onkoloji Merkezi ile kanser hastalarının tedavilerinin ilimizde gerçekleştiriliyor olması hastalarımız ve yakınları açısından olumlu bir gelişmedir. Ancak kanser hastalarına ve yakınlarına hastalığın teşhisinden başlayarak tedavi süresince psiko-sosyal ve manevi destek sağlanması tıbbi tedavi kadar önem arz etmektedir. Onkoloji Merkezi’nde profesyonel yardım hizmeti sunacak Psiko-Sosyal Destek Birimi’ne ihtiyaç duyulmaktadır. Bu birimin açılmasında öncülük görevi üstlenecek sağlık çalışanlarına ve gönüllülere eğitim verilmesi için şubat ayı içinde RTEÜ Eğitim ve Araştıma Hastanesi Onkoloji Merkezinde Psiko-sosyal Destek Birimi projesi 1.aşama eğitimini gerçekleştireceğiz.


Bugün burada gönül dostlarımızla Rize Kanserle Mücadele ve Yaşam Derneği ilk genel kurul toplantısını gerçekleştirmek amacıyla bir araya geldik. Bizlere destek veren başta Sayın Valimiz Nurullah Çakır’a olmak üzere yöneticilerimize ve bizi burada misafir eden TÜMSİAD  yönetim kuruluna ve tüm gönüllülerimize teşekkür ediyor, saygılar sunuyoruz...

 Toplantımızın hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyorum.’’ dedi. Divan başkanlığının oluşturulmasının ardından oy birliği ile kabul edilen yönetim kurulu listesi:

 

Yönetim asil üyeler:                                                                  Yönetim yedek üyeler:

1- Dr. Nilüfer EMEN                                                               1- Duygu Bilici

2- Zeki Karataş                                                                           2- Ali Güveloğlu

3- Deniz Aybek                                                                           3- Güneş Türüt

4- Esra Alemdaroğlu                                                                  4- Mevhibe Köksal

5- Muhammed Kızılgeçit                                                            5- Süheyla Yıldırım

6- Gözde Karamehmetoğlu                                                        6- Bayram Ali Kavalcı

7- Orhan Yazıcılar                                                                      7- Ali Haydar Er

 

 Denetleme asil üyeler:                                                               Denetleme yedek üyeler:

 

1-  Necmettin Çoban  (Başkan)                                                  1- İsmet Kösoğlu

2-  Salih Emir Mutluer                                                                 2- Sevde Albayrak

3-  Pembe Gezmiş                                                                      3- Behice Canatan  
ÇAY TV 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.