Bakanlıktan Pazar'a bir Adet 4x4 Ambulans

Sağlık Bakanlığının İllere Destek Projesi kapsamında ilçemize bir adet ambulans verildi.

Bakanlıktan Pazar'a  bir Adet 4x4 Ambulans
Sağlık Bakanlığının İllere Destek Projesi kapsamında Pazar ilçesine bir adet ambulans verildi.

Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Rize İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı 112 istasyonlarında kullanılmak üzere gönderilen 4x4 olmak üzere 5 adet tam donanımlı ambulanslar 112 İl Ambulans Servisi Başhekimliğine teslim edildi. İl merkezine teslim edilen ambulanslardan bir tanesi de ilçemize gönderilerek hizmet vermeye başladı.

Sağlık Bakanlığından Rize'ye gönderilen ambulanslar Merkez 9 Nolu, Çayeli 2 Nolu, Pazar 2 Nolu, Çamlıhemşin 1 Nolu ve Ardeşen 1 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonları tarafından kullanılacaktır.

Ambulanslar dün, Sağlık Hizmetleri Başkanı Op.Dr.Talip Başak tarafından istasyon sorumlularına dağıtım töreni eşliğinde teslim edildi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Sağlık Bakanlığımız tarafından ilimize gönderilen yeni 4x4 nitelikteki ambulanslarımız ilimize gelerek İl Ambulans Servisi Başhekimliğine teslim edildi.” dedi.

Yeni ambulansların gerek ilçelerin vaka yoğunluğuna gerekse de mevcut ambulansların kullanım ömrüne göre planlandığını belirten Tepe, 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarımızın fiziki imkânları güçlendirildiği gibi donanım ve tıbbi yönden de desteklerimiz devam etmekte olduğunu söyledi.

Yeni gelen son teknoloji imkânlarla donatılmış ambulanslarımız 112 filomuza güç kattığını ifade eden Tepe, “Ambulanslarımız kesintisiz halkımıza hizmet vermektedir. Bu vesile ile ambulanslarımızı ilimize kavuşturan başta Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca olmak üzere Bakan Yardımcımız Dr. Şuayip Birinci ve Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürümüz Dr. Semih Korkut’a teşekkür ediyoruz ve yeni ambulanslarımızın halkımıza hayırlı olmasını istiyorum." diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER