Rizeyi Makedonya’da Başarı ile temsil ediyorlar

Rizeyi Makedonya’da Başarı ile temsil ediyorlar

Rizeyi Makedonya’da Başarı ile temsil ediyorlar

PAZAR-Rize-Pazar Fen Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Erasmus Proje Hareketliliğinin 3.sünü gerçekleştirmek üzere 6 öğrenci ve 3 öğretmen ile birlikte Makedonya'da.

Geçen yıl Türkiye genelinde katılmış oldukları Proje yarışmasını kazanan Rize-Pazar Fen Lisesi ekibi, Projenin ilk ayağında yurt dışından gelen konukları Rize-Pazarda ağırlamış daha sonra Portekiz ve Romanya’ya gitmişti. Proje kapsamı içeresinde gezdikleri Ülkelerin kültürlerini, Eğitimlerini, İnsanlarını yakından tanıma fırsatı bulan öğretmenler ve öğrencilerimiz, bu kez ise projenin 3.ayağı olan Makedonya’ya gittiler.

Proje Koordinatörü Muazzez Tikbaş yaptığı açıklamada “Erasmus projesi kapsamındaki hareketliliğimizi gerçekleştirmek üzere Makedonya 'dayız. Pazar Fen Lisesi olarak ülkemizi temsil ediyoruz. Proje hareketliliğine Fizik Öğretmeni Sabit Yalnız, Matematik Öğretmeni Fethiye Balcı ve Proje koordinatörü Muazzez Tikbaş ve 6 öğrenci katıldı. Proje ortağımız olan okul Sou Gimnazija "Goce Delcev " de etkinliklerimize Pazartesi günü başladık. Diğer ortaklarımız, Portekiz, Romanya ve Litvanya da öğrencileri ile birlikte katıldılar” dedi.

Etkinliklerin yan ısıra tarihi yerleri de gezildiğini belirten Tikbaş , “Üsküp’te Mustafa Paşa Cami'ni, kilise, sinagog ve müzeleri ziyaret ettik. Öğrencilerimiz 5 asır boyunca Osmanlı İmparatorluğu’nun egemenliği altında kalan Makedonya'da Osmanlının kültürel değerlerini görme fırsatı elde ettiler. Yaptıkları etkinliklerle diğer ülkelerden gelen öğrencilerle ve Makedonlarla kültürel paylaşımda bulundular” diye konuştu.

Muazzez Tikbaş, “Etkinlikler Cuma gününe kadar devam edecek. Hafta sonu Türkiye 'ye döneceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2019, 09:40
YORUM EKLE