Pazar Gündemi

Aslında gündem her an değişiyor.

Bir bakmışsın olumlu giden bir süreç, anında olumsuzluğa doğru akıp gidiyor.

Yaklaşık 2 yıldır PANDEMİ, sadece ülkemizi değil tüm insanlık alem-i ni derinden etkiledi.

Hayal kuranların hayali bir anda yerle bir oldu. Plan ve Programlar alt üst oldu.

PANDEMİ sürecinde elbette fırsatçılar da kazandılar.

Ama kefenin de cebi yok. Bir yandan hastalık, işsiz aşsız kalanlar, diğer yandan kazananlar oldu

Pazar’da da değişimler oldu.

KAYMAKAM GİTTİ.

18.09.2018 tarihinden bu yana İlçemizde Kaymakam olarak görev yapan Ayhan Terzi, Bursa’nın Mudanya ilçesine atandı.

PAZARSPOR

Tarihinden ilk kez 2 adaylı seçime gitti. Mevcut Başkan Mustafa Taşkın yeniden kazanarak görevine devam ediyor.

HÜSEYİN YANGIN

Pazarspor Onursal Başkanı Hüseyin Yangın, Basın toplantısı yaparak Pazarspor üyeliğinden istifa ettiğini açıklamıştı. Yönetim istifasını kabul etmedi.

ÇAY SEZONU

Çay sezonu geçen yıl olduğu gibi bu yılda PANDEMİ gölgesinde başladı. Kampanya ve çay alımlarıyla ilgili zaman içinde dertlerini dile getirdi. Ve zaman hızlıca aktı.3.sürgün ile sona yaklaşıldı. Vatandaş kendi çayını topladı. Parası da cebinde kaldı.

KIŞ’IN PAZAR

Pazar ilçemiz Mayıs ayıyla birlikte gurbetçilerin akınıyla dolup taşıyor. PANDEMİ göçü bu yıl da hızlandırdı. Köylere hızlı bir dönüş yaşandı. Eski evler onarıldı. Olmayanlar yeni evlerini yaptılar. Ve artık Sonbahar geldi geri dönüşler başladı. Pazar’da yine biz bize kaldık.

HAVALİMANI

Pazar ilçemizin en büyük şansı havalimanı’dır ilçemiz bu konuda çok şanslıdır. Gurbetten uçağa binenler, Pazar’da inecek yürüye yürüye ilçesine gelecek. Böyle bir nimete lanet değil, şükredilir. Bizim kuşaktan sonra gelecek nesil bunu daha iyi anlayacaktır.

OKULLAR AÇILDI

Uzun süre uzaktan eğitimle öğretim yapan Milli Eğitim, bu kez yüz yüze eğitim-öğretime başladı. Birçok sıkıntı olmasına rağmen yine de iyi oldu. En azından evlere kapanan ana babanın yanında bir de çocuklar eklenince hayatın bir anlamda zevki de neşesi de kaçmıştı. Hayırlı olsun.

PANDEMİ

Rize göç le birlikte Türkiye’de en çok Koronavirüs vakalarının yaşandığı illerin lideri oldu. Rehavet, maskesiz gezme bu durumu daha da ileri safhalara taşıdı. Aman dikkat edelim. Hep birlikte Maske, Mesafe ve Hijyene dikkat edip aşılarımızı olalım.

HAYATINI KAYBEDENLER

Maalesef genç ihtiyar demeden Koronavirüs ilçemizde birçok ölümlere yol açtı. Anasını babasını toprağa koymaktan çekinenler, cenaze namazlarını katılamayanlar, baş sağlığına gidemeyenler oldu. Rabbim bir daha böyle günleri bu millete yaşatmasın.

SEL VE HEYELANLAR

Yöremizde Pazar dahil bir çok ilçelerde heyelan ve taşkınlar meydana geldi. Can ve Mal kayıpları yaşandı. Umarım bu felaketlerden ders çıkararak bize düşen görevleri yerine getiririz.

HOŞÇA VE SAĞLIKLA KALIN

YORUM EKLE