Müslüman, İslam’ın Neresinde?


Hazal Taş

Hazal Taş

Okunma 23 Kasım 2017, 09:34

Kadın cinayeti,

Tecavüz,

Terör;

Ülkemde ayyuka çıkan vahşetlerden sadece bir kaçı… Daha büyük vahşet tutumumuzda: hem lanetliyoruz, hem de önlem almaktan çok önlem almamaya yöneliyoruz. Hayat karartmanın, hayattan koparmanın bedeli hapiste bakılmak olmamalı!

Geçen sabah internetten haberlere bakarken bir tanesi dikkatimi çekti; Yemen’de, üç yaşındaki kız çocuğuna tecavüz edip öldüren cani, başkentin meydanında vatandaşların gözü önünde idam edildi. İdam, devlet televizyonundan canlı yayınlandı. Üç yaşındaki çocuğa gözü kalan şehvetini onunla tatmin eden bir yaratığa ben insan demem!

Hatırlayalım; Manisa’da aynı vahşete kurban giden Nehir sadece iki buçuk yaşındaydı. Ve ”Bekârım ben, hiç evlenmedim.” Diyerek bir de kendince savunma yapmıştı cani. Bu vahşetin daha niceleri, bu sapıkların bitmek tükenmek bilmeyen sonu…

Peki ya, nereye kadar!

Müslüman bir ülkede,  "Kim kasten öldürürse, bunun hükmü kısastır." (Ebû Davud). Diye buyuran Peygamberimizi çiğneyip batının aklı ve istekleriyle hareket edersek sanırım çok daha seyirci kalacağız bu ve benzeri sapkınlıklara. Kendine Müslüman süsü verip asıl amacı İslam’ı yok etmek olan Siyonistler artık her yerde.

Mesela İmralı’da; Türkiye’yi terörle yok etmeye çalışan batı, idamı terör elebaşının idam edilmemesi için istemiyor. Sahi, iç işlerimize karışacak yetkiyi verdik vermesine de geri alma zamanı gelmedi mi?

Mesela sokaklarda; Türkiye’yi bölmek isteyene sökülüp etrafa zarar veren her sokak parkesi bir fırsat…

Mesela mecliste; Türkiye’ye sahip olmak isteyen kravatlı teröristlere parti kapatmak ta kâr etmiyor, hemen bir yenisi açılıyor.

Mesela aydınlarımızda(!); doğumundan eğitimine buram buram Avrupa kokan, Türkiye için görevlendirilen çok sevgili aydınlarımız…

Mesel dini duygularımızda; araştırmadan bağnaz olup çıktık. Allah, diyene inandığımız gün derinleşen oyunların girdabında boğulduk. Yeni yeni çırpınıyoruz çıkmak için. Derin devlet dediğimiz şey dini duygularımızın altında baş gösterdi.

Mesela hepimizin evlerinde; ne diyordu bir din hocası, “Çanakkale’ye giremeyen düşman çanak antenden girdi.”

Velhasıl kelam, Siyonizm her yerde. Peki ya Müslüman nerede? Birçoğumuz ‘Buradayız’ diyeceğiz. Hatta duyar gibiyim. Buradayız ama duruşumuzun özümüz ile pek bir alakası olmadığı kesin. Peki, o zaman şöyle sorayım: Müslüman, İslam’ın neresinde?

Mesela Kudüs’te yokuz. Düğününü Mescid-i Aksa’da nöbet tutmak için ertelerken şehit olup düğününün kıyamete dek iptal olacağını bilemeden sevdiğine ansızın veda eden genç kadar yokuz hem de.

Mesela Ayasofya’da yokuz. Koca bir tarihi çiğnetecek kadar yokuz.

Kısacası İslam’ın kanayan yaralarının hiçbirine yara bandı olamayan kendine de Müslüman diyen bir grup olup çıkıverdik.

Şehidimizin yetim yavrusunun başını okşarken, istismara uğrayan yavrularımıza ağlarken peydahlanıp sonra tekrar yok oluyoruz. Lanetliyoruz ama lafta, acıyoruz ama arafta… Varla yok arasında bir yerlerdeyiz. Bilinen şey; ‘yok’a daha yakın oluşumuz. Aksini düşünen?

Müslümanlığa yakışmayan ne varsa hepsi var bizde:

  • Tecavüz ve istismar
  • Rutin cinayetler
  • Kadın cinayeti
  • Şiddet ve terör
  • Nikâhsız birlikteliklerin övünülesi yanı
  • Lüks yaşam için sarf edilen tüketim çılgınlığı ve israf
  • Ve sınırsız özgürlük
  • Asilik, başıboşluk

Kardeşim, biz Müslümanlar olarak çok mu çok yokuz ne! Tüm bunlar bize ait olamaz, öyle değil mi? Sahayı boş bulanların kovulma vakti sanki.

Artık var olma sıramız geldi ve ‘Ben yokumculuk’ oyunlarına son vermeliyiz. Bir benle ne olur diyen 1,57 milyar Müslüman var dünyada. Yani birlik olunca dünyayı sallayacak koca bir ordu eder bu.

Ben varım, sen de ol. Lütfen sen de. Hatta sen de. Evet, evet… Sen de. Kim diye etrafına bakma, sana diyorum. Şimdiden çoğaldık bile. Bakın ne kadar güçlü olduk, değil mi? Gücümüzü seviyorum, vatanımı, kardeşimi, hürriyetimi, tek tek her bir çocuğumu, her bir bireyimi seviyorum. Güzel ülkem çocuklarıyla, aydın Müslümanlarıyla, birbirine sevgiyle yaklaşan, çoğalan, birleşen tüm değerleriyle bin yaşasın.

Yeniden var olmaya başlamışken sonuna kadar davamıza sarılmak ve tüm özümüzle yeniden var olmak dileğiyle…

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ali - 3 yıl önce
eline gönlüne sağlık
Avatar
kazım - 3 yıl önce
konu önemli gündeme taşımanız iyi oldu