Karadeniz turizminde çılgın proje.”Yeşil yol”


Ali Akyıldız

Ali Akyıldız

Okunma 25 Mayıs 2015, 15:50

Karadeniz turizminde çılgın proje.Yeşil Yol ”Turizm yolu”

Çok değerli okuyucularım;

Bu Proje Karadeniz turizmine yeni bir boyut, anlam ve geniş görüşlülük katacak. Görsel dengeleri, ekonomik dengeleri yeniden dizayn edecek, Karadeniz bölgesini bölgeye yakın komşularımızı etkileyecek ve Karadeniz bölgesini dünya turizm
 pazarına çıkartacak, dünyanın en önemli varış yeri(gidilmesi, görülmesi gereken yer)yapacak, çılgın ve baş döndürücü proje geliyor.

Bu proje Karadeniz ve Türk turizmini yeniden şekillendirecek asrın projesi olacaktır.

Bu proje ile butik ve apart otellerin açılması, teşvik edilmesi sağlanacak, gelen ziyaretçiler şehirlere uğramadan yaylalara gelecek ve yayla turizmi yapacaklardır.

Samsun’dan başlayarak Sarp sınır kapısına kadar olan, kıyı ve iç kesimlerdeki turizm olanakları ve kaynakları değerlendirilerek günlük yaşama ve turizme etiketlenerek yöre; turizmi yöresi olmaktan çıkarılıp turizm bölgesi olacaktır.

Bu, yol güzergâh üzerindeki bütün yerleşim alanları, yaylaları gelişecek, turizm faaliyetleri artacak, hizmet sektörü ivme kazanacak ve kış turizminin bütün faaliyetleri yapılacaktır.

Yayla turizmi yamaç paraşütü, dağ yürüyüşü, kayak, turizmi faaliyetlerinin özelliklerine göre otellerin ve yerleşim alanlarının yeniden yapılması ile yapılandırılması özendirilecek, teşvik edilecek, bu model yerel El sanatlarını, yöresel festivalleri ve ticareti geliştirecek ekonomiyi canlandıracaktır.

Bu, yerel mimariyi geliştirecek, çarpık kentleşmeyi önleyecek, yaylalara daha çok turist çekecektir.

Değerli okuyucularım yaklaşık 15-20 yılda bitirilmesi öngörülen
“Yeşil yol” yaklaşık 1,5-2 milyon turisti yöremize çekecek ve yılda 2-2,5 milyar avro dövizi yöre ve ülke ekonomisine kazandıracaktır.

Sayın Cumhurbaşkanımız ve başbakanımızın yöre ve ülke turizmine verdikleri destek ve küresel vizyonları ile bu proje bittiği zamanki kazanacağımız, hiç kuşkusuz Karadeniz’i dünya turizm pazarında en önemli aktör yapacaktır.

Böyle bir yatırım yöre ve ülke turizmi için çok önemli bir şanstır, Ülke turizmcileri olarak çok önemli destekleri için sayın Cumhurbaşkanımıza ve başbakanımıza şükranlarımızı sunuyoruz.  
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
AHMET - 5 yıl önce
seni̇ kutluyorum.bi̇li̇msel yazi
Avatar
KAMİL - 5 yıl önce
hari̇kasin beyefendi̇
Avatar
EMEL - 5 yıl önce
tebri̇kler ali̇ bey.turi̇zmci̇ olmanin faydalari
Avatar
ERDEM - 5 yıl önce
valla bu i̇şi̇ yapanlar bi̇le bu kadar detay bi̇lemezler.si̇zi̇ tebri̇k edi̇yorum
Avatar
ORHAN - 5 yıl önce
si̇zi̇ kutlarim.yöremi̇z i̇çi̇n bu denli̇ güzel tespi̇tler hari̇ka
Avatar
zeki kızıltan - 5 yıl önce
yayalaları ve turızmı kayak yapımını gündemde tutuyorsun çok güzel devamını bekleriz
Avatar
İZMİR - 5 yıl önce
tebrşkler beyefendi̇
Avatar
.... - 5 yıl önce
yöre i̇çi̇n eli̇ni̇zden geleni̇ yapiyorsunuz.si̇zi̇ kutlarim.i̇şi̇n uzmani olmaniz i̇şi̇ni̇zi̇ kolaylaştiriyor.si̇zi̇n gi̇bi̇lere bölgeni̇n i̇hti̇yaci varçumarim yetki̇li̇ler görür