Bir süreden beri yapılması planlanan Rize-Artvin ortak havalimanı projesinin en uygun yeri olarak ön görülen Yeşilköy ile Pazar arasında olan 3 km lik yerde, Deniz doldurularak bir örneği Ordu ,Giresun arasında yapılan hava alanının bir benzerinin yapılması konusunda ÇED raporu bilgilendireme toplantısı Pazar Belediyesi salonunda halkın katılımı ile yapıldı.

Projenin sunumunun ardından vatandaşlar söz aldı ve bu Hava limanının Pazar ve bölge için bir şans ve velinimet olduğu konuşuldu.

Hava limanı bittikten sonra yaklaşık 1000 kişinin istihdam edilecek olması ve turizm açısından bölgenin daha önemli bir bölge haline gelecek olması halkı heyecanlandırdı.
Tabiî ki yapılacak olan Hava limanın çevreye vereceği tahribattan dolayı azda olsa muhalefet edenlerin olması gerginlik yaşanmasına sebep verdi.

Kargaşaya neden olacakken İlçe Kaymakamı Selçuk Aslan'nın koordinatörlüğünü yapması ve olaylar büyümeden zekice yatıştırması ve söz almak isteyen herkese söz verip yönetmesi ortamı yumuşatmış ve gerginliğin daha fazla büyümemesinde etkili olmuştur .

Toplantıda Havalimanı'nın yapılıp,yapılmamasından çok, Pazar İlçesine gelecek bir çok hizmete muhalefet yapılarak başka bölgelere kaydırılmasından dolayı diğer İlçelere nazaran geri kalındığı, Örneğin; Bölge Cezaevi ve Çimento dolum tesislerinin başka bölgelere kaydırılması gibi konular ön plana çıkarak bu hizmetinde ( sütten dili yanan yoğurdu üfleyerek yer) misali elden gideceği kaygısı ile tepkide bulunuldu.

Bölgemizde yapılması planlanan Hava limanının tamamlanarak hizmete girmesi yapım aşamasında az da olsa çevreye tahribat verecek olsa bile İlçemize vereceği katma değerin her konuda kat,kat fazla olacağı bölgenin çehresini değiştireceğini görmemek için kör olmak lazımdır.

Çevreye ve doğal dokuya en az zarar verecek şekilde her şey baştan hesaplanarak modern bir hava limanı olması dileği ile yapımında katkıda bulunan kaçkar53.com sitesi başta olmak üzere, emeği geçen herkese minnet duygularımı sunuyorum. 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
MAHMUT TELATAR 4 yıl önce

Doğru düşünce akıllı tartışma ortamında çıkar. Tartışmayı kavgaya çevirerek değil. hiç kimsenin hava alanına karşı çıkacağını düşünmüyorum. Ama izlenen yol insanları endişeye düşürüyor. öncelikle bu hava alanı aracılığıyla günde kaç yolcu uçacağı hesaplanmış? Deniz içine yapılacak dolgu kaç metre küp olacağı hesaplanmış? Her şey den önemlisi de bu dolgu malzemesi nereden karşılanacak. Dolgu malzemesinin temininin yapacağı doğa tahribatının etkileri ne olacak? Benim ilk etapta aklıma gelen sorular bunlar. Bu ve benzeri sorulara kabul edilebilir yanıtlar verilebildikten sonra kim böyle bir yatırıma karşı çıkar?

Avatar
yüksel kızıhan 4 yıl önce

senelerce pazarımıza gelecek hizmetleri kimler öteledi ise aklıselim davranmalarını istirham ediyorum.hepimiz pazarımıza sahip çıkalım.çam gibi delikanlılarımız boş geziyor.sayın kaymakamımıza şahsım adına candan teşekkürlerimi sunarım sağ olsun. inşallah pazarımıza hayırlı olur.