Havaalanı yöre turizminin gelişme motorudur.


Ali Akyıldız

Ali Akyıldız

Okunma 02 Nisan 2014, 10:33

Değerli okuyucularım Turizm denilince öncelikle güvenli, Hızlı ve konfor arz eden ulaşım aklımıza gelir.
Havayolu ulaşımı ve havaalanı son yıllarda sürekli artış gösteren turizm talebini karşılamak ve toplu gezi turizmini geliştirmek, insanlar üzerindeki etkisini artırmak ziyaretçilerin üzerinde seyahatleri süresince serbestlik, özgürlük ve seyahat zevki yaratmak için ve bir yöreyi Dünya turizm endüstrisinin en önemli aktörü yapmak, Turizm pazarına sunmak için hava ulaşımı ve havaalanı çok önemlidir.
Hava ulaşımı günümüz turizm Faaliyetlerinde üstün hızı ile zamanı az ve değerli olan insanların seyahate çıkmasına yeni bölgeleri görme isteğine dolayısıyla yeni turizm çekim merkezlerinin oluşmasına yardımcı olur.
Havayolu ulaşımı ziyaretçilerin Konaklama, Yemek, Yerel geziler ve transferler gibi ziyaretçilerin temel ihtiyaçlarını kapsayan paket turlarının gelişmesine de neden olur.
Değerli okuyucularım yöremizde yapılması düşünülen havaalanını yukarıda özetlediğimiz turizm faaliyetleri ile ilişkilendirdiğimizde yöre ve Karadeniz turizmine sağlayacağı sinerji ve katkıyı çok daha rahat anlayabiliriz. Değerli okuyucularım son yıllarda gelişen ve çeşitlenen turizm faaliyetlerinin milyonlarca insanın havayolu ile seyahat ettiğine neden olduğunu görebiliriz.Dolayısıyla hava ulaşımı ve havaalanı yenilik arayan,İlginç ve uzak olan ülkelerdeki Tarihi,Doğal ve Kültürel varlıkları gezip görmek isteyen ziyaretçilerin Dünyanın en uzak bölgelerini kendi ülkeleri gibi görebilmesine olanak sağlayacaktır.Ve bu model yöre ve Karadeniz turizmini çok önemli hale getirecek ekonomik anlamda yöremiz ekonomisine,Tanıtımına olağanüstü katkı sağlayacaktır.
Değerli okuyucularım yöremizin Turizm Hareketlerinde hedef bir yöre olması ve Dünya turizm pazarına sunulabilmesi için yöremizde yapılması düşünülen Hava alanı çok isabetli bir karardır. Alternatif ve kitle turizminde yöremizi ve Karadeniz turizmini ancak havaalanı ile turizm faaliyetlerini doğru entegrasyonlarla bütünleştirdiğimizde dünya turizm pazarına sunabiliriz.
Değerli okuyucularım yöre ve Karadeniz turizmini on iki aya yaymak ve çeşitlendirmek için yapılacak Hava alanını bütünüyle gerekli ve çok önemli bir yatırım olarak görüyorum ve bu yolda emek harcayan herkese başarılar diliyorum.
Havaalanı yöremiz ve Karadeniz turizmine olağanüstü ivme kazandıracağı gibi yöremizi bir çekim merkezi yapacak. Yöremizde üretilen mal ve hizmetleri çeşitlendirip değerlendirecektir. Özellikle isminin Kaçkar Hava alanı olması yöremizin reklamını yapacağı gibi Ziyaretçilerin yöremize olan ilgisini daha da artıracağını düşünüyorum. 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
orhan - 6 yıl önce
ali bey tebrik ederim
Avatar
kamil - 6 yıl önce
ali bey abdullah bey havalanını gündeme taşıdı.sizde ismi umarım olur.çok ta yakıştı yazni
Avatar
arda - 6 yıl önce
çaok zamandır yazmadın.güzel yazı ile yeniden geldin hoş geldin ali bey
Avatar
hava alanı - 6 yıl önce
kaçkar dağları eteklerinde kaçkar hava alani yakışır (pazar ardeşen arasi kaçkar havaalani)
Avatar
Ali - 6 yıl önce
ulaşım turizmin en önemli destekleyicisidir
Avatar
MUSTAFA - 6 yıl önce
ali bey tebrikler
Avatar
KANİ İZMİR - 6 yıl önce
haydi hayirlisi
Avatar
ORAL - 6 yıl önce
hayirli olsun pazara