Pazar’da Kurs için Müracaatlar başladı

Pazar’da Kurs için Müracaatlar başladı

Pazar’da Kurs için Müracaatlar başladı
Abdullah Uzun
Abdullah Uzun
05 Eylül 2018 Çarşamba 08:46

PAZAR-2018-2019 eğitim öğretim yılında Pazar Halk Eğitimi Merkezinde açılacak olan kurslar için kadrosuz usta öğretici müracaatları 03.09.2018 tarihinde başlayıp 14.09.2018 tarihinde sona erecektir. Başvuru için Kurum müdürlüğünden matbu dilekçe alınacaktır.

Yapılan açıklamalarda; 2018-2019 eğitim öğretim yılında kurumumuzda açılacak olan kurslar için kadrosuz usta öğretici müracaatları 03/09/2018tarihinde başlayıp 14.09.2018 tarihinde sona erecektir. Kurum müdürlüğünden matbu dilekçe alınacaktır. Başvuru evrakları ilçe milli eğitim müdürlüğünce kurulacak komisyonun incelenmesinden sonra 2018-2019 eğitim öğretim yılında kurumumuzda çalışacak olan usta öğreticilere ait liste mülki idare amirinin onayına sunulacaktır.

İŞTE BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER:

1-Matbu form dilekçe (müdürlüğümüzden alınacak.)İletişim adresi ve cep telefonu numarası kesinlikle yazılacaktır.

2-Öğrenim belgesi (Lise mezunları Usta ve Usta Öğreticilik Belgesini de getirecek)

3-Varsa ek branş ile ilgili belge ve fotokopileri.

4-Nüfus cüzdanı fotokopisi.

5-2 adet vesikalık fotoğraf.

6-Müdürlüğümüze ilk defa Usta Öğretici olarak müracaat edenler geçmiş yıllarda çalışmışlarsa durumlarını belgelendirecekler.

7-Askerlik durumu(Erkek Usta Öğreticiler için)

8- Sabıka kaydı.

9-Sağlık Raporu.

10-SGK hizmet dökümü (Her yıl için bir hizmet puanı verilir.

11-Resmi yarışmalara ait ödüller(İlk üç derece için bir puan verilir.)

12-Üstün başarı belgesi (2 puan verilir)

13-Başarı belgesi (1 puan)

14-Oryantasyon Eğitim Belgesi

15-Mavi dosya.

Tüm belgeler bir suret hazırlanacak belirlenen tarihler arasında teslim edilecektir. Eksik evrakla başvurular kabul edilmeyecektir

2018-2019 yılında ilk defa ücretli uzman ve usta öğretici olmak için başvuranların ihtiyaçtan fazla olması durumunda şartları aynı olanlar arasından yaygın eğitimden sorumlu müdür yardımcısı veya şube müdürü, halk eğitimi merkez müdürü ve alan öğretmeninden oluşan komisyon marifetiyle seçme işlemi kurayla yapılarak sıralandırılır. Bu sıralamaya göre ihtiyaç duyulan ücretli usta öğreticiler görevlendirilir, görevlendirilenlerin dışında kalanlar ise yedek olarak sıralandırılır ve o öğretim yılı içinde ihtiyaç duyulması hâlinde bu sıralandırmaya göre görevlendirme yapılır.11 Nisan 2018 tarih ve 30388 sayılı resmi gazetede yayınlanan hayat boyu öğrenme kurumları yönetmeliğini inceleyiniz” denildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.