Bölge Havaalanı'na Kaçkar ismi yakışır


Ali Akyıldız

Ali Akyıldız

Okunma 11 Nisan 2014, 10:55Güzel yöremize yeni bir güzellik daha yapmanın tam sırası.
Değerli okuyucularım yöremiz Deniziyle, Dereleriyle, Dağlarıyla, Mağaralarıyla, Kanyonları ile, Bitkilerin, Hayvanların, Bütün canlıların ve bizimdir.

Güzel yöremize bir güzellik yapalım ve marka haline getirelim.

Unutulmamalıdır ki güzel yöremizi sevmek, Ona güzel davranmak insanlığa karşı borcumuzdur. Dört mevsimi aynı anda yaşayan yöremize, gelen geçenin çokluğu ile değil kalanların çeşitliliği ile çok önemli bir değerdir. Yöremizde yapılması düşünülen Havaalanı, bu güzel coğrafyayı marka haline getirecek ve dünya Turizm pazarına sunacaktır. Dünya ekonomi düzeni dikkate alındığında, marka olmuş yöreler ve şehirler en fazla parayı ürün ve hizmetlerin reklamını yapmak için harcıyor, Bunun nedeni potansiyel müşteri sayısını artırmaktır. Artık şehirler gelecekle ilgili vizyonlarını ortaya koyuyorlar.

Değerli okuyucularım yöremizde yapılacak Havaalanı Rize’den başlayarak Artvin ve Erzurum şehirlerinde yaşayan insanların ortak değeri ve vizyonu olacaktır. Havaalanının isminin Kaçkar hava alanı olması bu üç şehrimizi de bünyesinde barındıran Kaçkar dağlarının sınırları içersinde yer alan turizm yörelerini turizm bölgesi haline getirecek, Bu yörelerin marka olmasını ve bilinirliğinin daha kolay algılanmasını sağlayacaktır.

Kaçkar ismi yöre turizminin daha çok gelişmesini sağlayacak Kaçkar dağları yerleşkesindeki turizm alanlarını çekim merkezi yapacak ve yeni turizm alanlarının doğmasına neden olacaktır. Dolayısıyla Rize, Artvin ve Erzurum’da yaşayan insanların ortak değeri ve yaşam alanı olan Kaçkarlar ismi yöre turizmine sinerji ve etkinlik katarak markalaşmasını kolaylaştıracaktır

Kısaca belirtmek gerekirse, herkesin geleceğin kaliteli ve sağlıklı yaşam alanları dediği yöremiz turizmini hava yolu taşımacılığı ve havaalanı ile doğru entegrasyonlarla etiketlendirdiğimiz zaman yöremiz turizmini Dünya turizm pazarına sunmuş olacağız.
Havaalanının isminin Kaçkar Havaalanı olması Doğu Karadeniz’in ortak değeri olan Kaçkar dağları yerleşkesindeki turizm alanlarının gelişmesini, insanlar üzerindeki algısını güçlendirerek marka haline gelmesini kolaylaştıracaktır, Bana göre Kaçkar havaalanı ismi yöremizde yapılması düşünülen havaalanına çok ama çok yakışacaktır.

Dünya doğayı koruma vakfı tarafından belirlenmiş acil korunması gereken yüz Ormanlık alandan biri olan Kaçkar Dağları zirveleri, Yürüyüş Parkurları Yaylaları, Buzul ve Krater Gölleri, Kamp yerleri, Yaban hayatı ve sayamayacağımız eşsiz güzellikleri ve keşfedilmemiş Cennet köşeleri ile turizm faaliyetleri bakımından Havaalanı ile bütünleşecek, Havaalanı ile birlikte yöremizi markalaştıracaktır. Tabiî ki, bu düşüncelerim benim hissettiklerimdir. Bence hava alanının ismi Kaçkar olması bölgeye daha çok yakışacaktır.
Bekleyip göreceğiz. 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
dursun ali - 6 yıl önce
sayın ali bey...umarım kaçkar ismini koydrurur ve bir ilki de siz yaşatırsınız
Avatar
kani - 6 yıl önce
inanın beyefendi bu kadar yakışan isim de az bulunur.erzumdan-samsun a kaçkarlarla donanmış yöremize bu isim yakışır.ve en uygundur
Avatar
osman - 6 yıl önce
ali bey tebrikler
Avatar
veli - 6 yıl önce
güzel bir tespit.tebrik ederim
Avatar
harun - 6 yıl önce
yakışmış umarım olur
Avatar
Halim Demircioğlu - 6 yıl önce
kaçkar ismi rize ve artvini ortak paydada birleştıreceğinden ortak değer teşkil etmesi münasebetiyle çok yerinde isabetli bir karar olacağına inanıyorum. yetkililerin de bu konuyu dikkate alacağına inanarak kaçkar havaalanının tüm bölgemize hayır getirmesi dileğiyle
Avatar
havva kar - 6 yıl önce
be kardeşim bunu yapacak tayyıb adi ne olsun bunun adı üzerınde doğmadan konmuş tayyıb hava alanaı
Avatar
recep ALİ - 6 yıl önce
kardeşim kaçkar53 comu yeni gördüm.mükemmel konulara giriyorsunuz.hava alani hakkında yazi yazan kardeşimi tebrik ediyorum.bende bulunduğum yerde devamli gündemi getiriyorum.hayirli olsun.çalişmalarinizda başarilar dileri.